De eerste twee bestemmingen in Thailand waren nog niet representatief voor het toeristische Thailand. Beide plaatsen lagen niet bepaald op de gangbare backpackroute. Koh Lanta bracht daar verandering in. Het eiland waar vermoedelijk meer toeristen dan locals verblijven. De kans op het ontmoeten van mede-backpackers was dan ook heel groot. En juist dat maakte het echt een gave tijd in Koh Lanta. De banden tussen Nederland en Duitsland werden eens goed aangehaald. Met als resultaat een vlammende dronken avond en onverwacht spannende avonturen!
Verkeerde vooroordelen
Iets meer leven in de bewoonde wereld, daar waren we naar op zoek. We werden op onze wenken bediend door het beeldschone Koh Lanta. Een eiland vol met backpackers, mooie stranden en dingen die je kunt ondernemen. Die backpackers troffen we al op de boot van Koh Mook naar Koh Lanta. Ik kwam in gesprek met een Duitse jongeman. Jaar of 30. Z’n benen helemaal onder de tattoo’s. Niet een type waar ik snel op af zou stappen. Iets met vooroordelen. Een van de dingen die ik op reis wil verbeteren is om niet te snel te oordelen over mensen. Sociale status en hoe je er uit ziet is hier al helemaal niet belangrijk. Gewoon dat gesprek aan gaan dus! Het bleek de basis voor twee enorm leuke dagen vol boeiende gesprekken en veel lol.
Bijna verdwaald in een grot
De dag er na, zaterdag 25 maart, spraken we af om samen met Ronnie en Alex (ze Germans) er op uit te trekken met de scooter. We kwamen terecht bij een grot. We konden alleen mee met een gids en een grote groep. Moesten we dat wel doen? Konden we niet op eigen houtje? Zo’n 8 euro per persoon.. (Ook Duitsers zijn zuinig, blijkt..)
En we deden het! Het was de beste beslissing so far! Zonder gids waren we waarschijnlijk nu nog steeds aan het verdwalen in de grot. De weg richting de grot was er eentje om van te smullen. We komen er hier achter dat we het allebei heel gaaf vinden om te klimmen en te klauteren.
Je moet je voorstellen dat zo’n gids niet vertelt waar je precies heen gaat en wat je kunt verwachten. Gewoon volgen en afwachten. We liepen al een tijdje door het heuvelachtige bos totdat de gids zei dat we allemaal een koplamp op moesten doen. “Okay, follow me..” klonk het op z’n beste Engels. We moesten door de deur van de grot. Een gat ergens in de grond bedoel ik dan. In Nederland waren we waarschijnlijk al in een tuigje gehesen en een keer of 3 gezekerd. We liepen over loopbruggetjes van hout die het ieder moment konden begeven, over gladde stenen en moesten kruipend door een wel erg nauw tunneltje. Asjemenou! Dit hadden we ff niet verwacht! Gaaf! En met de conditie zat het ook nog wel snor. Fijne bevestiging.
Meer dan geslaagd!
Na een uur door de grot geslenterd te hebben sloten we af bij een grot waar de vleermuizen over je hoofd vlogen. We kwamen terug als ware krijgers, aan ons outfit te zien. Als het je verwachtingen maximaal overtreft, kun je wel spreken van een geslaagde activiteit!
We hadden afgesproken om ’s avonds samen met onze Duitse vrienden wat te eten. Onze brommer, met louter goeie voorrem, zette koers richting een bungalow iets verderop. Voordat we goed en wel de brommer hadden geparkeerd werd er al een halve liter in m’n handen gedrukt. Cheers! We liepen even later naar het strand om daar een heerlijk Thais hapje te eten bij Kwan’s Cookery. Een restaurant van een Zwitser die het roer thuis had omgegooid. Daar ben ik hem zeer dankbaar voor, want het eten en de ambiance was voortreffelijk! De avond werd afgesloten met een privé vuurshow aan het strand, zittend op een zitzakje met een koud biertje in de hand. Wie doet me wat? Dat we op de terugweg een tropisch buitje over ons heen kregen, mocht de pret niet drukken.
Veelzijdig Koh Lanta
We pakten de scooter en reden naar de eerste beste douche die we konden vinden. Dat werd een van de verlaten strandjes van Koh Lanta. En mooi dat het er was! We konden hier ongestoord badderen en de viezigheid van de grot van ons afspoelen. Een geweldig stukje Koh Lanta. Dit maakt het eiland echt bijzonder. Het heeft namelijk echt zo veel te bieden. Van fraaie tochten in de binnenlanden tot rustige strandjes waar je het gevoel hebt of je alleen op de wereld bent. En als klap op de vuurpijl kun je er ook nog hele gezellige avondjes beleven…
Jungle Party
Die gezellige avond kwam er tijdens de Jungle Party. Je kwam er niet om heen. Het hele eiland stond vol met bordjes waarop te lezen was dat er zaterdagavond een gave party zou zijn. Samen met onze Oosterburen en onze buren van ons hostel liepen we vol verwachting naar het feestterrein. Je had het gevoel of je op een zwoele zomeravond de achtertuin van een goede vriend betrad. Wat een lekker sfeertje! Paar stoelen en banken, jonge jochies die wat speelden met vuur en een lekker koud biertje. We kletsten met onze nieuwe vrienden of we ze al een jaar of 10 kenden. Bere gezellig!
The dog and the duck
Thailand zou Thailand niet zijn als er toch een beetje bijzondere dingen gebeuren. Je kent dat maffe spelletje wel waarbij je je hand op tafel legt met je vingers gespreid en dat er dan een andere mafkees zo met een mes heel snel tussendoor beweegt. Een levensvermoeiend spelletje. Hier dachten ze dat het leuk was om met een boormachine, U leest het goed: een boormachine, datzelfde spelletje te doen. Wanneer je je hand op de bar legde en je overleefde dit ‘spelletje’, kreeg je een gratis shotje. Ik hoor je denken: ‘soms zijn ze hier een beetje koekoek’.
Wat dan wel weer echt leuk en bijzonder is: een hond en een eend die elkaar beste makkers zijn. Waar de hond gaat, daar gaat de eend. Waar de eend gaat, daar gaat de hond. Ze lopen hand in hand het hele eiland over. Echt super schattig! Je komt ze overdag tegen op het strand en ’s avonds staan ze met z’n tweetjes te partyen in de jungle.
Dronken over een hekje
Nadat we er achter kwamen dat er toch iets meer in zo’n bierfles Chang zat dan we dachten besloten we dat het om 3 uur welletjes was geweest. Maar bier drinken met Duitsers betekent ook nog even een extra biertje drinken waar je de volgende dag spijt van gaat krijgen. De 7Eleven (soort van AH to Go) gaf ons gelukkig nog een paar flesjes bier. Nadat we wat acrobatische taferelen uit moesten halen en een klein gat in een hekje hadden achtergelaten dronken we deze ook nog keurig leeg om vervolgens met een moe maar meer dan voldaan gevoel het bed in te stappen. Je kunt raden wat we de volgende dag allemaal hebben gedaan: He-le-maal niets!
Vliegende dagen
De dagen in Koh Lanta vlogen voorbij. Bezoekje aan het strand hier, scootertochtje daar. Dat laatste bracht ons bij leuke plekjes. Onder andere bij de Animal Welfare. Een opvangcentrum voor de vele zwerfhonden en katten van het eiland. Prachtig om te zien dat er zo veel vrijwilligers zijn die wat goeds willen doen voor een ander. Na een interessante rondleiding was een gulle donatie zeker op z’n plaats.
De scootertocht bracht ons ook bij mooie jungle-achtige gebieden met verkoelende douches. Die verkoeling konden we wel gebruiken nadat we eerst weer een uurtje de rivierbedding moesten overwinnen om bij de waterval te komen. 30 graden op het bolletje en de motor op volle toeren, daar krijg je het wel warm van. De douche van de waterval was een mooie beloning!
De laatste dagen in Koh Lanta werkten de weergoden niet echt mee. Voor het eerst tijdens
onze reis was regen een kleine belemmering. Gelukkig kon je er op rekenen dat ’s ochtends het meer dan lekker was en ’s middags er een goeie bak met water van boven kwam. Het mocht de pret niet drukken! Met uitstapjes naar een magisch ‘viewpoint’ ergens op een heuvel en naar de schattige ‘Old Town’ maakten we er gewoon nog een paar feestdagen van. Een beetje regen zijn we immers wel gewend.
Next: Krabi Town!
Na bijna een week Koh Lanta begon het toch weer te kriebelen om nieuwe plekken te ontdekken. De reis gaat verder naar Krabi Town. Een stadje aan het vasteland, op zo’n 2 uur verwijderd van Koh Lanta. We knepen in onze handjes toen we de deur van dit mooie eiland achter ons dicht deden. Wat was het hier fantastisch!
1 comment
[…] Thailand Reisverhalen […]